« לדף הראשי | אי אפשר כבר לסגור את הדלת » | הרבה אנשים חושבים (בפומבי) על מה קורה כאן » | חזון הבלוג ... מול מציאותו? » 

יום שלישי, 9 במאי 2006 

אוי, כבר קשה להגדיר את מגרש המשחק


הנושאים רבים כל כך, והטכנולוגיה ממשיכה לצעוד קדימה, והמורים (וכן, גם התלמידים) נשארים די רחוק מאחור.

בארץ בקושי מתחילים לשלב את הבלוג בלמידה, ובחו"ל שואלים כיצד משתמשים בויקי. אנחנו עדיין מדברים על הכנסת אתר "טוב" לתוך הסימניות, ואילו התיגוי החברתי כבר מגמד לחלוטין את החשיבות של הסימניה.

מבחינתי ומבחינת הבלוג הזה, זה יוצר בעיה של מיקוד: האם אני רוצה לשאול על השילוב של הטכנולוגיות שבחזית, או האם יותר חשוב ליצור תשתית רחבה יותר של שליטה בסיסית בכלים ה-"ישנים" שאנחנו מכירים כבר שנים.

וכמובן שזה רק חלק של הבעיה. הבעיה היותר גדולה היא שעם כל הכבוד לאותן טכנולוגיות חדישות, האמת חייבת להאמר: רוב התלמידים שלנו עדיין לא רכשו את מיומנויות הלמידה הבסיסיות שמאפשרות להם לנצל את הטכנולוגיות כראוי. אמנם רבים מאלה שכותבים על הנושא משוכנעים שמספיק לתת גישה לכלים ופתאום, כיש מאין, התלמידים יידעו מה לעשות איתם (ובוודאי גם יחושו, פתאום, מוטיבציה אדירה ללמוד) אבל צר לי לחשוף את האמת ... זה לא יקרה. אז יש מי שמדבר על כלים, ומי שמדבר על היסודות שמאפשרות למידה, והשניים לא בהכרח נפגשים.

קישורים להודעה הזאת

הוסף קישור

מי אני?

  • אני יענקל
  • אני כבר בעסק הזה שנים די רבות. מדי פעם אני אפילו רואה הצלחות. יש כלים שמעוררים תאבון חינוכי, ונוצר רצון עז לבחון אותם. אך לא פעם המציאות היא שצריכים ללמוד כיצד ללמוד לפני שאפשר ליישם את ההבטחה של הכלים האלה.
    ההרהורים האלה הם נסיון לבחון את היישום הזה.

ארכיון
Powered by Blogger
and Blogger Templates